Műanyagból készült karikák, tömítő gyűrük mindig jól jönnek. A képen látható gyűrűk belül üregesek, jól alkalmazkodnak a különböző felületekhez.
Az egyik kis apróság. Gyakran szeretnénk valamilyen kisebb tárgyat felfüggeszteni, ilyenkor jól jön ez a kis mütyürke. Ha elég ügyesek vagyunk még csak előfúrni sem kell, kivéve, ha kemény fába szeretnénk becsavarni. Ilyenkor is használható a 0.8-as szorzó
Rajzszeg: Néha nélkülözhetetlen ideiglenes rögzítésekhez, például egy tervrajz, leírás kifüggesztésére a "tetthelyen". Ezt a típust műszaki rajzszegként hirdetve is láttam valahol, de ez meg sem közelíti az eredetileg műszaki rajzszegként gyártottakat, de még mindig jobb, mint a 0.15-ös lemezből sajtolt.
Ha ilyen akasztókat vásárolunk "zacskós" kiszerelésben, akkor általában szeg is tartozik hozzá. Ha nagyon vékony léchez szeretnénk szeggel erősíteni, akkor könnyen elrepesztheti a fát. Ezt úgy tudjuk kiküszöbölni, ha a szeget megfordítjuk, és a hegyes végére kicsit rákoppintunk kalapáccsal. Így a szeg hegye tompább lesz, ezáltal a fa anyagát "túrja maga előtt, és kevésbe feszíti széjjel.
Ha fában használjuk, általában fúrjuk elő, ha bútor lapban, téglában, esetleg betonban, akkor használjunk tiplit. Lehetőleg addig csavarjuk be, hogy a menetes rész eltűnjön. Ha ezt nem tudjuk megoldani, akkor húzzunk rá egy műanyag csövet, vagy tekerjük be szigetelő szalaggal, mert ha textilt akasztunk rá, azt hamar megrongálja.
Apró, könnyű terhelésnek kitett polcok elhelyezésében lehet nagy segítségünkre. Érdemes a szintezéssel elbíbelődni három tartó esetében, a negyediket már csak hozzá kell igazítani.
Hasonlóan hasznos jószág. A képen láthatónak az az előnye, hogy a felülete műanyaggal van bevonva. Ha tartósan van napfény hatásának kitéve, akkor a műanyag megrepedezik, majd leválik. Ilyenkor érdemes az egészet megcsiszolni, és zománc festékkel átfesteni.
Szintén jól hasznosítható eszköz kitűzésre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése